روانشناسی مدرن

همیشه به کسی تکیه کنید که به کسی تکیه نکرده باشد و او کسی نیست غیر از خدا. سخنی از کاترین پاندر

یادگیری مداوم حداقل چیزی است که برای موفقیت در هر زمینه ای لازم است.

اجازه ندهید که ضعف یا عدم توانایی در یک زمینه خاص شما را از حرکت باز دارد. در کار هر چیزی قابل یادگیری است و آن چه دیگران یاد گرفته اند شما نیز می توانید یاد بگیرید.

حداقل روزی یک ساعت در زمینه کاری خود مطالعه نمایید. صبح ها کمی زودتر از خواب بیدار شوید و نیم ساعت تا یک ساعت به مطالعه کتاب یا مجله ای بپردازید که شامل اطلاعاتی است که می تواند شما را یاری کند که مژثرتر و کارآمدتر باشید.

در هر دوره آموزشی یا سمیناری که می تواند در زمینه مهارت های اصلی تان به شما کمک کند شرکت نمایید. در همایش ها و جلساتی که به تخصص یا حرفه شما مربوط می شوند شرکت کنید. به نشست ها و کارگاه ها بروید. جلو بنشینید و یادداشت بردارید. نوارهای ضبط شده این جلسات و بازدیدها را خریداری کنید. برای این که یکی از آگاه ترین و شایسته ترین افراد زمینه کاری خود باشید وقت صرف نمایید.

و در آخر، هنگامی که مشغول رانندگی هستید به نوارهای آموزشی مربوط به زمینه شغلی تان گوش دهید. به طور متوسط هر فرد صاحب اتومبیل سالانه 500 تا 1000 ساعت از وقت خود را صرف رانندگی می کند. ساعات رانندگی را به ساعات یادگیری تبدیل نمایید. شما می توانید تنها با گوش دادن به نوارهای آموزشی در حین رانندگی به یکی از زیرک ترین، توانا ترین و صاحب بالاترین دستمزدها در زمینه کاری خود تبدیل شوید.

هر اندازه بیش تر بیاموزید و بیش تر بدانید اعتماد به نفس و انگیزه تان نیز بیش تر خواهد شد و هر اندازه کارتان را بهتر انجام دهید توانایی تان برای پیشرفت در زمینه کاری تان بیش تر می گردد.

هر قدر بیش تر بیاموزید توانایی تان در یادگیری بیش تر می شود. همان طور که با تمرین فیزیکی می توانید عضلات بدنتان را تقویت نمایید، با تمرین ذهنی نیز می توانید عضلات ذهنتان را قوی کنید. به جز محدودیت هایی که خودتان تصور می کنید، هیچ محدودیتی برای مقدار و سرعت و پیشرفت شما وجود ندارد.


منبع:

کتاب: قورباغه ات را قورت بده!

( 21 روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیش ترین کار در
کم ترین زمان )

نوشته ی: برایان تریسی

ترجمه: مهناز عبدی

نوبت چاپ نوزدهم، زمستان 88

انتشارات: مؤسسه فرهنگی الماس دانش _ پویند

قیمت: 1500 تومان

Dr. Mahsa 

 

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱/۱۸ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ توسط مهسا نظرات ()


Design By : Pichak