روانشناسی مدرن

همیشه به کسی تکیه کنید که به کسی تکیه نکرده باشد و او کسی نیست غیر از خدا. سخنی از کاترین پاندر

شما نویسنده ی قصه ی زندگی خود هستید. اکنون دوست دارید چه قصه ای در مورد زندگی خود تعریف کنید؟ آیا باور دارید بعضی از کارها را می توانید انجام دهید و بعضی دیگر اصلاً در توانایی شما نیست؟ آیا هنگام نوشتن قصه ی زندگی خود از ناتوانی هایتان هم می گویید؟ به نظر من چنین قصه ای اصلاً حقیقت ندارد.

وقتی کسی می گوید توانایی شما از دیگری کم تر است، محدودیت اجازه نمی دهد راه های دیگر را امتحان کنید، امکان ندارد بتوانید آن چه را که دوست دارید انجام دهید و به وسیله ی آن درآمدزایی کنید، هیچ وقت به پای انسان های مفید و شایسته نمی رسید، اکنون رفتار خوبی ندارید و باید روی خود کار کنید، محال است به خواسته تان برسید و کار دلخواه تان را انجام دهید و یا به شغل مورد نظرتان دست پیدا کنید، اصلاً گفته هایشان را جدی نگیرید چون اگر سخن آن ها را باور می کنید دور خود حصاری می کشید و چرندیاتی را باور می کنید که اصلاً حقیقت ندارد! یادتان باشد هیچ محدودیتی در برابر شما وجود ندارد بنابراین نباید تصور کنید فقط یک فرصت خوب پیش رویتان است یا فقط یک خواسته ی خوب را می توانید به حقیقت تبدیل کنید.

قدرت عشق می گوید: «آن چه دریافت می دارید بازتاب عملکرد شماست.» آیا این جمله ثابت نمی کند شما به اندازه کافی خوب هستید؟ بنا به توصیه قدرت عشق «به خواسته ها، رؤیاها و کارهای خود عشق بورزید تا آن ها را دریافت کنید.» آیا این جمله هم ثابت نمی کند شما به اندازه ی کافی خوب هستید؟ شما شایسته و لایق هر خواسته ای هستید و به اندازه ی خوبی خود سزاوار برخورداری از خوبی ها می باشید. مطمئن باشید وقتی کاری را انجام می دهید که از نظر خودتان درست نبوده است، درک و پذیرفتن همین مسأله باعث می شود قانون جاذبه از خطای شما چشم پوشی کند.


منبع:

کتاب: قدرت، نوشته ی روندا بایرون

Dr. Mahsa 

 

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱/۱٦ساعت ۱٢:۳۳ ‎ب.ظ توسط مهسا نظرات ()


Design By : Pichak