روانشناسی مدرن

همیشه به کسی تکیه کنید که به کسی تکیه نکرده باشد و او کسی نیست غیر از خدا. سخنی از کاترین پاندر

صفحه کلید ارتباط ساده ای با کامپیوتر دارد. فشردن و رها کردن هر کلید باعث انتقال سیگنال از صفحه کلید و تبدیل آن به رمزی می باشد که نشان می دهد چه اتفاقی افتاده است. سوئیچ ها نمی توانند این کار را انجام دهند و تنها اتصال الکتریکی را باز و بسته می کنند.

هر سوئیچ به طور انحصاری به یک جفت سیم وصل می باشد که بخشی از شبکه افقی و عمودی هستند. کنترل کننده صفحه کلید، سوئیچ های فشرده شده ( بسته )
را با جستجوی خطوط شبکه می یابد. این عمل از خط افقی بالای شبکه کلیدها انجام می شود و خط افقی پویش می شود، بعد کنترل به خط دوم می رود و هر خط عمودی را پویش می نماید. این عمل تکرار می گردد تا ترکیبی از خطوط پویش افقی و عمودی بررسی شود.
بنابراین وقتی کلید فشرده شود، رمز نماینده کلید فشرده شده به کامپیوتر گزارش می
شود.

کنترل کننده صفحه کلید کار مهم دیگری نیز انجام می دهد و آن حذف پرش از تماس های الکتریکی سوئیچ هایی است که پشت سر هم باز یا بسته می شوند.
تماس های الکتریکی فنری هستند و مثل هر فنر دیگری وقتی فشرده می شوند یا از سطح دیگری جا به جا می شوند، پرش می کنند.

این پرش در سرعت کامپیوتر مثل قطع و وصل چندگانه می باشد، اما این امر در سرعتی کم تر از حرکت کلید اتفاق می افتد. کنترل کننده از این زمان استفاده می نماید تا تصمیم بگیرد که آیا باز و بسته شدن اتصال عملی است که شما انجام داده اید یا از پرش قبلی می باشد. اگر این زمان چند میلی ثانیه پس از آخرین باز و بسته شدن باشد، پرش است. در غیر این صورت عملی است که از جانب شما اجرا شده است.

کار دیگر صفحه کلید روشن کردن دیودهای چراغ روی صفحه کلید است. این چراغ ها مربوط به کلیدهای Num
Lock , Caps Lock , Scroll Lock می باشند.

راه های دیگری برای ساخت صفحه کلید سوئیچی وجود دارد. یک روش درج لایه های هادی جدا شده با عایق است. صفحه کلیدهای لایه بردار برای مقاومت در برابر مواد خورنده و جلوگیری از جرقه طراحی شده اند، اما کم تر از سیستم های مرسوم متداول هستند.


منبع:

کتاب: راهنمای جامع سخت افزار و مونتاژ کامپیوتر

مترجم: داوود تاتی بختیاری

انتشارات تمثیل

Dr. Mahsa 

 

نوشته شده در ۱۳٩٢/۱/۱٢ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ توسط مهسا نظرات ()


Design By : Pichak